Podsumowanie spotkania w OPI

Poniżej przedstawiamy treść podsumowania spotkania w OPI w dniu 17 grudnia 2015 r.

Szanowni Państwo,

dziękuję za udział w spotkaniu. W porozumieniu z Panem Dyrektorem Andrzejem Kurkiewiczem, przedstawiam poniżej podsumowanie spotkania oraz plan dalszych działań.

1) Model integracji
Model integracji przedstawiony na spotkaniu jest obecnie obowiązujący. Jego opis jest dostępny na stronie pomocy ORPPD.  Proszę o zaznajomienie się z dostępnymi materiałami: https://polon.nauka.gov.pl/spotkania1

2) Dostęp testowy
Jeszcze raz zachęcam Państwa do podpisywania porozumień na dostęp testowy i testowanie integracji. Procedura dostępu znajduje się tutaj:https://polon.nauka.gov.pl/wzor-porozumienia. Jak dotychczas tylko trzy podmioty podpisały z nami porozumienie, część z nich ma już dostęp, część otrzyma niebawem. 

3)  Testy modelu integracji
W związku z opiniami na spotkaniu, że model integracji jest nieefektywny, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie testu tego modelu, tzn. w wersji DEMO chcemy przeprowadzić badanie antylplagiatowe i dać dostęp (do raportu i podglądu prac w ORPPD) pracownikom MNISW i OPI PIB jako hipotetycznym promotorom (zgodnie z obowiązującym modelem integracji). Testy chcemy przeprowadzić w połowie stycznia 2016 ze wszystkimi podmiotami, które wyrażą zainteresowanie. Oczywiście warunkiem wstępnym jest podpisanie porozumienia na dostęp testowy. Proszę o wysłanie informacji do Pani  Małgorzaty Stefańczuk <Malgorzata.Stefanczuk@opi.org.pl> o zainteresowaniu takimi testami.

4) Zapytanie do GIODO
W związku z opiniami na spotkaniu, że być może system anty-plagiatowy można traktować jako narzędzie dostępu do danych, MNiSW rozważa konsultacje z GIODO. W związku z tym, uprzejmie proszę o jak najszybsze przykazywanie Pani Małgorzacie Stefańczuk<Malgorzata.Stefanczuk@opi.org.pl> pytań jakie Państwo chcielibyście zadać.

Z poważaniem
Jarosław Protasiewicz